Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Politycy SLD pytają o fabrykę VW w Stargardzie

dodano 2014-03-23 14:23 w kategorii: Informacje

SLD oczekuje od marszałka województwa sprawozdania z zabiegów o fabrykę Volkswagena w Stargardzie Szczecińskim. Według Sojuszu - PO i PSL nie zrobiły wszystkiego, by przekonać inwestora do naszego regionu.

Politycy Sojuszu twierdzą, że ponadpartyjny lobbing pomógłby w przekonaniu inwestora do Stargardu Szczecińskiego. A tak Volkswagen zdecydował, że nową fabrykę samochodów dostawczych wybuduje we Wrześni. Poseł Grzegorz Napieralski zaproponował spotkanie partyjnych liderów z ministrami Elżbietą Bieńkowską i Januszem Piechocińskim, by zaprezentować im potencjał regionu, pokazać tereny inwestycyjne i przedstawić potrzeby związane z infrastrukturą transportową.

- To ma być porozumienie ponad podziałami i wspólny ponadpartyjny lobbing na rzecz regionu. Proponuję, żebyśmy z Joachimem Brudzińskim, ministrem Gawłowskim i marszałkiem Rzepą poszli do pani wicepremier i pana premiera, spotkali i naprawdę szczerze chwilę porozmawiali o naszym regionie - powiedział Grzegorz Napieralski.
 

Więcej:

http://szczecin.gazeta.pl/szczecin/1,34959,15667805,SLD_o_fiasku_w_sprawie_fabryki_VW____Chcemy_od_marszalka.html

http://www.tvp.pl/szczecin/aktualnosci/wiadomosci/sld-pyta-o-niedoszla-fabryke/14496302

http://radioszczecin.pl/1,109764,jak-rozwinac-region-napieralski-ma-propozycje-dlKomentarze

Wydarzenia

 • Wieś od nowa musi się nauczyć ze sobą współpracować

  2 godziny temu

  Kilkuset delegatów na Kongres Wsi Polskiej w Unii Europejskiej wyraziło wolę corocznego zwoływania Kongresu, który byłby poprzedzony 16 wojewódzkimi spotkaniami oraz przygotowywaniem „Raportu o stanie wsi polskiej”. Coroczny raport opisywałby sytuację na polskiej wsi w danym roku, a także zawierałbyczytaj więcej»

 • Liberadzki: Sąd nad Polską

  wczoraj o 10:17

  - Moim zdaniem koledzy z PiS popełnili wielki błąd. Parlament Europejski jest miejscem, gdzie z natury rzeczy się dyskutuje, gdzie decyzje wypracowuje się w dialogu. Rejterada, niepodejmowanie dialogu, musi skończyć się katastrofą - powiedział prof. Bogusław Liberadzki w wywiadzie dla "Trybuny".czytaj więcej»

 • Gawkowski: Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – dawny Stalinogród

  wczoraj o 10:00

  - Pałac Kultury i Nauki nie nosi już imienia Stalina, ale przypominam, że mieliśmy takie miasto „Stalinogród”, a obecne Katowice. Idąc logiką PiS, wyburzmy Katowice – ocenił Krzysztof Gawkowski w programie „Tak Jest”.czytaj więcej»

 • Łybacka: Wstrzymałam się od głosu z powodu zapisów o ewentualnych sankcjach

  przedwczoraj o 15:27

  - Nie jest to powód do radości, iż po raz piąty w tej kadencji debatowaliśmy na temat stanu praworządności w Polsce. Parlament Europejski przyjął rezolucję w tej kwestii, głosowanie nad nią uzależniałam od losów punktu nr 14, który mówił o możliwości wprowadzenia sankcji – stwierdziła Krystyna Łybacczytaj więcej»

 • SLD w Warszawie apeluje o zaskarżenie decyzji wojewody o dekomunizacji

  przedwczoraj o 10:45

  Uchwała Rada Miasta Stołecznego Warszawy mówi jasno, że dopiero pięć lat po śmierci można nadawać ulicom imię danej osoby. W związku z tym apelujemy do wszystkich radnych m.st. Warszawy, aby w dniu dzisiejszym zaskarżyć decyzję wojewody mazowieckiego do sądu administracyjnego – powiedział podczas brczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.